Speleofórum (22.–24.4.2016)

SpeleofórumV sedm jsem vyrazil z Brna a stíhací jízdou pospíchal do krasu. Po příjezdu na základnu následovalo rychlé pozdravení s ostatními a přestup do Šmudlova vozidla, které odjíždělo směr Sloup na hlavní náplň tohoto víkendu – Speleofórum. Po zahájení v tradičním duchu následovalo vítání a probírání klasických témat. Sobotní ráno po snídani se naše posádka opět přesunula do Sloupu, kde je na programu pasáž přednášek a prezentací objevů, postupů a celkově novinek z uplynulého speleoroku.

Ještě před vstupem do místního KD nás upoutala Tišnovská róra, kde se během dne vyřádil snad každý. V sále a přísálí probíhal prodej všeho možného i nemožného s jeskyňářskou tematikou. Po skončení přednášek a slavnostního vyhlášení, které dopadlo ve shodě hlasujících návštěvníků a předsednictva, bylo na programu tradiční sobotní veselí. Tentokrát večerní produkci oživila skupina Dick O´ Brass a volná zábava pokračovala až do pozdních nočních hodin.

V neděli probíhala příprava na návrat do běžného života. Během dne jednotlivci i skupinky opouštěli základnu, až došlo na poslední cvaknutí zámku, podání rukou a se slibem brzkého setkání Ahoj.

Zhodnocení? Další fajn ročník Speleofóra za námi. Fajn přednášky, výborné občerstvení, ale hlavně setkání s kamarády a známými, které člověk třeba nevidí skoro celý rok a tohle je jedna z mála možností se setkat a probrat vše možné. Buďme za ni rádi a nehledejme malicherné vady na kráse.

autor: admin1