Memoriál RNDr. Rudolfa Burkhardta – dálkový pochod

Dálkový pochod Moravským krasem na památku speleologa a geologa RNDr. Rudolfa Burkhardta se koná v sobotu 20. května 2023 se startem v Babicích nad Svitavou.

Pochod má tradici od roku 1976, tedy od I. výročí úmrtí RNDR. Rudolfa Burkhardta a jeho hlavním organizátorem byli Sokol Babice a Speleologický klub Brno, spolu se speleologickými kroužky Metra Blansko, ČKD Blansko a Adast Adamov. Iniciátorem myšlenky byl speleolog Hugo Havel. Léta se jednalo o masivní turistickou akci, poslední dekádu naopak o komorní společný výlet původních pamětníků.

historická fotka z prvních ročníků memoriálu RNDr. Rudolfa Burkhardta, fotografie z boční uličky u Sokolovny v Babicích.

Sokol Babice nad Svitavou se rozhodnul oživit tento tradiční pochod a spolu s Babickou speleologickou skupinou vytvořit organizační zázemí a nabídnout účast širší veřejnosti. Testovací 47. ročník (2022) dopadnul skvěle a tak vás zveme na letošní 48. ročník, který startuje v sobotu 20. května 2023 v Babické sokolovně.

Pro účastníky jsou připraveny následující trasy:

 • 50 km
 • 25 km
 • 15 km
 • 10 km
 • 7,5 km pro mrňata a kočárky

Startovné: 100,- Kč, pro děti a seniory zdarma.

START : v sobotu 20. května od 6:00 pro nejdelší tratě až do 10:00 pro krátké trasy.

Důležitá upozornění :

-trasy vedou po značených turistických cestách, které v některých částech vedou po méně frekventovaných silnicích. Dbejte proto prosím v těchto místech zvýšené opatrnosti.
-trasy vedou Chráněnou krajinnou oblastí Moravský kras. Je nutno bezpodmínečně respektovat všechna pravidla pro pohyb v CHKO, daná návštěvním řádem CHKO, který je v oblasti na mnoha místech veřejně vyvěšen. Věříme, že účastníci dálkového pochodu jako milovníci přírody znají, ctí a dodržují zásady ochrany přírody.
-po absolvování pochodu se nahlaste zpět na registračním místě, kde obdržíte malou pozornost a poukaz na občerstvení, můžete si prohlédnout naši výstavu v zadním sále sokolovny.
– doporučujeme nainstalovat si mapovou aplikaci mapy.cz. Na startu i zde na webu bude k dispozici QR kód, kterým si vaši zvolenou trasu jednoduše nahrajete a zobrazíte v aplikaci mapy.cz

Doprovodný program:

 • v pátek 19. května se v areálu Sokolovny koná koncert kapely Poutníci, začátek v 19 hodin, vstupné 200,- Kč
 • v sobotu od 13 do 16 hodin – lesní pedagogika, povídání o přírodě a ukázky dravců
 • v sobotu 16 – 18 hodin – promítání fotek z Babických jeskyní s povídáním o jeskyňařině
 • V sobotu od 18 hodin volná zábava, zapálení vatry a opékání špekáčků, zpívání a hraní u ohně
 • celou sobotu výstava fotek z jeskyní Babické plošiny, Křtinského údolí a jiných míst Moravského krasu

Jak se dostat do Babic nad Svitavou

 • vlaková zastávka Babice nad Svitavou se nachází u řeky Svitavy, odkud je to nahoru do Babic ještě 2 km pěšky.
 • až do Babic nad Svitavou zajíždí pouze autobusová linka IDS JMK číslo 210 která vyjíždí z Bílovic nad Svitavou. Jízdní řád linky 210 najdete na tomto odkazu: content.idsjmk.cz/jrady23/210.pdf
 • z Brna Staré osady jezdí linka IDS JMK č. 210, ovšem ze Křtin do Babic nad Svitavou je vzdálenost 4,4 km pěší chůzí.

Registrace:

Registrace probíhá online před začátkem akce. Prosíme, registrujte se online předem, abychom byli organizačně schopni odhadnout počet účastníků a podle toho zajistit veškeré podmínky.

K registraci je určen online formulář, na který se dostanete načtením QR kódu níže nebo po kliknutí na tento odkaz.

Náhledy tras dálkového pochodu Memoriál RNDr. Rudolfa Burkhardta:

Leave a Reply