Bezpečnostní a zdravotnické minimum – anketa

Před 14 lety (v roce 2008) vydala Česká speleologická společnost miniaturní brožurku formátu A7 (7 x 10,5 cm) s názvem „Bezpečnostní a zdravotnické minimum„. Brožurku sestavili za Speleologickou záchrannou službu O. Štos a MUDr. B. Kala a byla vytištěna na laminovaném papíře.

Brožurka měla celkem 22 stran z toho 18 textových (po odečtení obálky a předsádky) a vznikla rozřezáním a poskládáním ekvivalentu 3 ks listu papíru A5 při oboustranném potisku nebo 1,5 oboustranně potištěného listu A4. Knížečka byla zamýšlena k nošení v přilbě a použití „v případě potřeby“. Níže je pro připomenutí zobrazena obálka, obsah a ukázka kapitoly týkající se vyproštění z lana, bez záložního lana.

V současné době se uvažuje o aktualizaci této brožurky a také vznikla diskuse nad formou jejího vydání. Zda bezpečnostní minimum tisknout na laminovaný papír nebo ho nabídnout volně ke stažení a tisku dle vlastních požadavků, zda ponechat formát A7, nebo vydat v PDF, epub, kindle či jiném formátu.

Ze zvědavosti, kolik lidí původní brožurku četlo a zda ji někdo nosil nebo dokonce stále nosí v přilbě, vznikla anketa uvedená níže. K těmto otázkám ještě pro zpřesnění přibylo pár dotazů na délku vaší jeskyňářské praxe a formát, v kterém byste preferovali novou podobu brožury.

Za odpovědi předem děkujeme

Brožurku Bezpečnostní a zdravotnické minimum ČSS :

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Nové vydání Bezpečnostní a zdravotnické minimum ČSS

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Jak dlouho jeskyňaříte?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Leave a Reply