Výstup na Králický Sněžník (28.10.2015)

Mramorový lom28. října, státní svátek, proč den volna nějak nevyužít? Šlimec přišel se spontánním návrhem navštívit Králický Sněžník a že se třeba někdo přidá. Nápad se setkal s nečekaným úspěchem a na Kraličák ve středu ráno vyrážíme ve složení Šlimec, Jenda, Maty, Anežka, Dan, Víťa, Hanka, Gábina a Honza. Jako jeskyňáři si jsme samozřejmě vědomi, že se pohybujeme v krasu, vlastně jsme tak trochu právě kvůli tomu jeli sem.

Parkujeme na Horní Moravě a zahajujeme pozvolný výstup. Po cestě si nenecháme ujít prohlídku opuštěného mramorového lomu a nakoukneme i do nějakých jeskyněk (teoreticky "jeskyně U cesty do Starého lomu" nebo "jeskyně ve Starém lomu"). Přidáváme prohlídku Patzeltovy jeskyně s podzemním jezírkem.

vstup do Patzeltovy jeskyně

Poté se již věnujeme samotnému výstupu na vrchol Králického Sněžníku. Počasí se kazí až kousek pod vrcholem, samotný vrchol je utopen v mracích a vítr je tak silný, že i foťáky z krku strhává. Všichni, kdo jsme tu už někdy byli, se shodujeme, že jsme na této hoře ještě nikdo pěkné počasí nezažili. Je to místním drsným podnebím nebo si jen neumíme vybrat termín? Dolů do údolí se dostáváme se setměním. Zhodnocení výletu: naplánováno na poslední chvíli, vydařilo se maximálně, všichni účastníci nadmíru spokojeni 🙂

vrchol Králického Sněžníku

autor: Maty