Výpomoc v Ochozské jeskyni (24.1.2016)

ledová výzdoba v Hadici, Ochozská jeskyně (foto Šlimec)Když jsme při poslední akci u nás na základně s Béďou probírali stav prací za Zkamenělou řekou, padla i myšlenka na menší pracovku následující víkend. Slovo dalo slovo a příští neděli se scházíme na parkovišti pod Hádkem ve složení: Béďa 6-11, Standa 6-26 a já. Před pár dny napadl sníh a po cestě k jeskyni jsme si užívali krásy zasněžené krajiny. Zima a mráz se projevil i ve vstupní chodbě (Hadici), kde vyrostla krásná ledová výzdoba. Po příchodu na pracoviště jsem nestačil zírat, jak se vše od mé poslední návštěvy (listopad 2014) změnilo.

Plánem dne bylo zvelebování Užovky až ke Hradebnímu dómku, den předtím už jedna akce proběhla a my pokračovali v započatém úsilí. Práce šla poměrně dobře od ruky a tak se rozšiřování Užovky na rozměry vzrostlého hroznýše dařilo.

šachtička před Užovkou (foto Šlimec)

Když tempo začínalo ochabovat, zjevil se Kuča 6-26 a vystřídal Béďu na čelbě, což jsme se Standou ihned pocítili. Rychlost rotace kýblů mezi deponií a čelbou se zvýšila a po nějaké chvíli Kuča hlásí, že už se dostal ke kamenům, které byly poslední překážkou k pohodlnému přístupu do Hradebního dómku. Tím je náš dnešní cíl splněn a po propuštění Kuči na svět pozemský si ještě jdeme prohlédnout tuhle perlu jižní části Moravského krasu. S přibývajícím šerem se vracíme pod Hádek a v místním občerstvení se odměňujeme klobáskou a točenou limčou. Další krásný víkend za námi.

Zápis z celého víkendu na webu Královopolské skupiny.

autor: admin1