Jaskyniarsky týždeň na Malé Fatře (19.–23.8.2015)

Jaskyniarsky týždeň ve Varíně (foto Šlimec)Letos jsme se tohoto setkání jeskyňářů na Slovensku zúčastnili v podstatně větším počtu, za skupinu Dagmar ve třech lidech (Šlimec, Jéňa, Maty), Myotisáci byli čtyři a spolu s dalšími jedinci z Moravského krasu a tradičně početnými Zlatokoňáky měla ČSS opravdu hojné zastoupení. Akce se letos konala ve Varíně a organizátory byly místní speleokluby Varín, Jaskyniarska skupina Adama Vallu, Žilinský jaskyniarsky klub a Aragonit.

Během setkání jsme navštívili Starou strateneckou jaskyňu, Kukurišovou a Kryštálovou jaskyňu, Strateneckou i Krivánskou priepasť… k tomu společné večery u ohně v kempu, česko-slovenský speleofotbal, borovička tekla proudem… jednoduše řečeno: parádně jsme si to užili! Za nezapomenutelnou akci děkujeme především Jaskyniarskemu klubu Varín, který nesl hlavní organizátorské břímě, jmenovitě si zaslouží náš dík Palo, Marianna, Michal, Peter a Jano.

Přikládám pár odkazů: Šlimcovy fotky, vyhodnocení od organizátorů + rozsáhlá fotodokumentace a Palovo video, Edovy fotky a fotky a video od Martina.

autor: Maty