Další nezapomenutelná Vzpomínka (24.–26.8.2012)

Vzpomínka

Víkend jsme zahájili v pátek přípravou výdřevy a podvečerní výpravou k Němcům. Cestou jsme narazili na obří krtince – úložiště bahnitých sedimentů ze dna ostrovského rybníka. V hospůdce jsme se potkali s Hotárkama, dali pár piv a vrátili se na základnu, kde to mezitím ožilo. Kytaru držel v rukou Rosťa a kromě Ivy tu byli i Milan s Liborem. Oba teď bádají ve Vymodlené a přišli trochu nasát atmosféru na Dagmaře.

 

my se z Jedlí do té Amatérky snad nikdy netrefíme 

V sobotu dopoledne jsme se přesunuli na závrt, kam jsme kromě bádacího náčiní nanosili i výdřevu. Já jsem si odskočil na kontrolu potoka, který opět neteče a také na kontrolu bývalé šachty, zda se tam neválí nějaký mrtvý overal. Vše bylo v pořádku.

mezek s výdřevou

Dřevení je činnost zdlouhavá, zvláště když ji navíc zbržďují různé plyny a kapaliny. Díky céóčku se dnes zadřevila jen jedna stěna a vytahalo 50 kýblů, pak už se dole docela blbě dýchalo. Tak jsme to nijak nehrotili, zabalili to a šli na oběd. Poté už následoval program kulturně-opilecký. Opět se k nám přidal Libor, později i Alda a společně jsme absolvovali okruh 13C, Simonův vrch, U Němců a s krátkou zastávkou na základně nakonec skončili u ohně ve Velké dohodě.

Vzpomínka

Při minulé akci jsem se Rosťi zeptal na něco ohledně outdoorových vařičů a on odvětil, ať počkám do příště a že to bude i s ukázkou. To jsme ještě netušil, co jsme rozpoutal. Rosťa dotáhl krosnu s tajným obsah. V neděli si vynesl před základnu k lavičkám stůl, otevřel bezedný batoh a začala přednáška. Byly představeny vařiče všech typů a tvarů, paliva různých druhů, přes různé redukce a doplňky jsme se dostali až k zapalování cigaret křesadlem a přednášku ukončil srovnáním českého a amerického armádního jídla. Bylo to prostě dokonalé, vyčerpávající a kdyby to pojal i jako prodejní akci, určitě by něco prodal.

Rosťa a jeho vařiče

Kromě této show se uskutečnil krátký kontrolní sestup do Dagmary. Propasti II a III jsou i nadále bez vody a v celé jeskyni je zřetelné sucho. A to je asi tak vše, pokračování na závrtu snad za 14 dní.

autor: lblazek