Víkend věnovaný Speleofóru (20.–22.4.2012)

propadání V Jedlích, závrt č. 3

Na základně jsme se sešli až v páteční podvečer, proto původní plán padl a žádné bádání se již dnes nekonalo. Zašli jsme aspoň na kontrolu stavu propadání V Jedlích. Vyschlý les pojme hodně vody, takže Jedelský potok tekl velmi slabě. V sobotu dali někteří přednost práci na základně a přípravě dřeva, většina z nás ale odcestovala do Sloupu na Speleofórum. Program byl atraktivní díky loňskému roku bohatému na tuzemské objevy. Shlédli jsme většinu prezentací, prohlédli postery, zásobili se literaturou a popili pár piv s přáteli.

Večer při udílení cen jednoznačně dominovali jeskyňáři z Javoříčka a po zásluze byli oceněni za jejich těžce vydřené objevy v jeskyni Za Hájovnou. Poté se v předsálí vše pořádně zapilo a plánovaly se další akce. Nutno zmínit, že si od nás Tarťáci vysloužili pochvalu za výběr čepovaných piv.

Neděli jsem trávil opět ve Sloupu, tentokrát na školení instruktorů SRT. Přibližně ve stejnou dobu, co se řešila problematika úrazů, probíhala obdobná a po včerejší noci aktuální diskuze i v lokále U Němců. Někteří holt na letošní Speleofórum hned tak nezapomenou:-)

Zajímavé přednášky, významné objevy, přátelská atmosféra, setkání s mnoha kamarády – to bylo letošní Speleofórum. Vydařený ročník, byli jsme spokojeni.

 

Kompletní přehled udělených ocenění

Speleofórum pohledem pořadatele

autor: lblazek