Pracovni akce na Mechovém závrtu

Po delší době nečinosti na našich lokalitách se nám podařilo svolat pracovní akci.Sešli jsme se v sobotu v dopoledních hodinách v nezvykle silné sestavě na parkovišti pod Mechovým závrtem.

Dorazili jsme já s Dejvem,Novajda s Kosem a chvíli po nás dorazil Kuča,který dovezl Jožky Krojera (6-26 SHKB).

Nastrojili jsme se do víkendových oblečků a vyrazili vzhůru směr Mecháč.Tam jsme změnili směr pohybu a vyrazili směr dolů.Prosoukali jsme se úžinami až do Huhu propasti.Tam jsme vytvořili lidský řetěz a vytěžili balvany uvolněné několika předešlými akcemi ze dna Hoprdoxu na zakládku v Huhu propasti.Toto se nám podařilo díky šesti zúčastněným blátokopům v relativně krátké době a bez podstatnějších problémů.

Následně jsme připravili čelbu na další kvantově-erozní činnost a vydali se vzhůru směr chladné odpoledne na Mokerské plošině.

Na povrchu došlo k malé epizodce,kdy se udělalo nevolno jednomu ze zůčastněných.Poté,co vylítla kosa z Kosa,přiznal se,že to předešlý večer s jeskyňařením přehnal a soukání se úžinami mu nepřidalo.

Zkusili jsme mu spravit apetit nabídnutou žížalou,bohužel nezabralo ani toto,ani příslib vypasených moučných červů.Naložil ho proto Novajda do auta a odvezl do domovského hnízdečka do Mokré.

Náš zbytek osazenstva mezitím rozdělal oheň a oddávali jsme se v teplíčku odpočínku až do návratu Novajdy.Drobný technický problém totiž vyžadoval se opětovně slanit až na úplné dno Huhu propasti do Hoprdoxu.

Po chvíli dohadování se,kdo to bude (nikomu se nechtělo od tepla a světla ohýnku do tmy,vlhka a bláta jeskyně),se tohoto úkolu zhostili Novajda s Dejvem.Po splnění úkolu jsme se rozjeli do svých domovů k zaslouženému odpočínku a prolenošené neděli.

autor: admin1