NÁVODY (KELFOVI)

JEŠTĚ JEDNOU NÁVOD JINAK (PRO KELFA)

Článek i Dokument přiřadit k Rubrice.
Vidět nevidět se u každého Článku, Dokumentu i Rubriky nastavuje v kolonce Weby (Veřejné)

weby
Kliknout na zelené Weby
vidět

A je tam zaškrtnuto Veřejné – tak to se odlkikne.
nevidět
A vidí to jen přihlášení do skupiny

A prosím vyzkoušejte v editoru používat místo Enter dvojhmat Shift+Enter – to je nový řádek, jinak tam flákáte odstavce které jsou nastaveny na široké řádkování a velké mezery mezi nimi a je to strašně rozvleklý
– zalomení řádků se děje vůbec automaticky a není potřeba tam žádné Entry vkládat.

Ještě jednou to vysvětlím jako povídku:
Vlevo vidíte Administrace, Menu, Rubriky a Obrázková alba

 • Menu to jsou v Administraci "Přidej stránku", každá – i nová stránka může nebo nemusí mít nadřazenou stránku. Bez nadřazené stránky se objeví v Menu podle váhy, s nadřazenou se objeví odkaz v nadřazené stránce.
  DĚJE SE TO AUTOMATICKY – JE TO VYTVOŘENO TÍMTO SYSTÉMEM
  STRÁNKY by měly tvořit část, která se často nemění – podstatu skupiny
  Stránky se ptají po souvisejícím albu a zobrazí se v nich jako seznam miniatur
 • Rubriky mají stejnou strukturu jako stránky co se týče podrubrik
  Bez nadřazené rubriky se objeví v Menu podle váhy, s nadřazenou se objeví odkaz v nadřazené rubrice.
  RUBRIKY by měly tvořit proměnnou – aktivní část, kam přispívají členové se svými názory formou článků a dokumentů. 
 • Obrázková alba to samé co stránky a rubriky

V Administraci je ještě Přidej: Obrázek, Přidej: Dokument, Přidej Článek (anketu, diskuzi a inzerát pouštím k vodě)

 • Obrázek se ptá po nadřazeném albu – to znamená, že nějaké album nebo podalbum musí být předem vytvořeno
 • Dokument se ptá po Rubrice a související stránce – tvoří náplň Rubrik jako anonce s odkazem a na stránkách na něj může být odkaz.
 • Článek se rovněž ptá po Rubrice a související stránce – tvoří náplň Rubrik jako anonce s odkazem a na stránkách na něj může být odkaz. Navíc se článek zobrazuje jako anonce s odkazem na hlavní stránce. ČLÁNEK je tedy AKTUALITA. (Hlavní stránku -stejně jako úvodní text, logo barvy atd. může měnit jen admin)
  DŘÍVE SE KAŽDÝ ČLÁNEK OBJEVIL ROVNĚŽ NA TITULNÍ STRANĚ jeskynar.cz, NYNÍ JE TOTO MODEROVÁNO – POKUD JE TO VEŘEJNÉ, NĚKDO ROZHODNE, ZDA TO NENÍ PTÁKOVINA A EVENTUÁLNĚ TO PUSTÍ DO VÝKLADNÍ SKŘÍNĚ TĚCHTO STRÁNEK. Kdo se zajímá o vše – má na hlavní stránce jeskyňáře Všechny novinky i s filtrem.

Viditelnost či neviditelnost se nastavuje v každém prvku zvlášť v kolonce Weby – Veřejné zaškrtnuto či ne. Chyba, kterou jsem například udělal byla ta, že jsem do rubriky jen pro členy zařadil dokument veřejný. Odkaz na něj sice není přímo – do rubriky se nepřihlášený nedostane – ale v Obsahu na hlavní stránce Myotisu ho vidí všichni. Takže ještě jednou: Každá ale opravdu každá stránka, rubrika, album, obrázek, dokument či článek musí mít nastaveno, je li veřejná nebo ne.

Komentáře se podobným způsobem nastavují u prvků rubrika článek dokument album obrázek a mohou být číst a psát, jen číst a nebo vypnuté. Komentáře jsou pak vidět vpravo na liště a také na hlavních stránkách jeskyňáře. Komentáře neboli diskuzi mohou psát úplně všichni návštěvníci webu – a to je právě ten problém. Proto je všude vypínám a jsou zapnuté jen v NÁVŠTĚVNÍ KNIZE. Jeví se mi, že kdyby zde byl okomentovaný každý prd, byly by ty stánky od pohledu nepřehledné a chaotické.

Tato stavba ze tří částí a provázanost prvků různými odkazy jako je prostý název, anonce, obrázek je dána stránkami. Dá se to vylepšit – obejít nebo potlačit ale nedá se to změnit. Je to potřeba využívat co nejlépe.

Co je co, jde  poznat z odkazu – adresy prvku. Přímo v textu odkazu je slovo označující typ prvku: www.jeskynar/myotis/dokument/pomoc jizerkam. Stejně tak se jmenují ostatní prvky, třeba www.jeskynar.cz/myotis/rubrika/archiv.

RESUMÉ:
Pokud jste členové, nepište komentáře. Pište Dokumenty, pokud jsou to věci netýkající se přímo speleologie a dávejte je do rubriky třeba PRACOVNÍ DENÍK. Pište Články pokud jde o něco zajímavého pro všechny jeskyňáře. Vytvořte si třeba novou rubriku nebo podrubriku – třeba PŘÍSPĚVKY ČLENŮ – ROBERT NAPSAL: . Z takové rubriky a jejích článků půjde potom udělat třeba stránka – nebo se budou vaše články objevovat jako akualita na titulní stránce Myotis a možná i Jeskyňář. (Napiště pěkný úvod s miniaturou obrázku a pak dejte <!–break–>.

howgh
Robert

Staré:
Objevení článků v novinkách je moje chyba – to jsem nevěděl – prostě nové dokumenty pokud jsou veřejné se tam objeví. lBlažek se mi neozval a já nemám možnost mazat komentáře. Kropáč na stránky ani nesáhne, tvrdí, že zapomněl heslo. Pokoušel jsem se to nějak vyčistit a nechtěl jsem to poslat do pekel. Je to nepřehledné a Ty máš na tom podíl v tom, že jsi 2x poslal stejný komentář a ještě ho tam vložil jako dokument – navíc plný mezer takže to zabere 2 – 3 obrazovky a nikdo to nedočte do konce.

Co se týče složitosti, nechci po většině víc než aby se uměli přihlásit a napsat svoje jméno. Někteří to už zvládli. Každý má možnost potom jít do hloubky podle svého gusta. Píšu tady návody, které podle mě na Jeskyňáři chybí a předpokládám, že to základní Vám všem ještě vysvětlím. Třeba na výroční schůzi.
Na každém a to opravdu na každém prvku, který edituješ je kolonka Weby, a tam se musí zrušit zaškrtnutí Veřejné. Jinak, i když prvek navazuje na neveřejné stránky – rubriky, objeví se v Obsahu. Tak to prostě je, stejně jako spousta dalších věcí, nad kterými nemá smysl se divit, jen pochopit a použít.

Robert

Ahoj Roberte

pro mě zbytečně plýtváš energií. Celý Tvůj aleborát je možná dokonalý, ale vůbec neřeší to, na co jsem se ptal.
A zejména mě vůbec nezajímá.

Asi to bude jednoduší takhle – prosím označ správné:

Napsaný článek který budou vidět všichni přidej do :  Dokument     Rubrika     Stránka    Článek

Zprávu z akce kterou budou vidět jen přihlášení členi přidej do: Dokument   Rubrika    Stránka. Článek.

Prosím bez jakýchkoliv komentářú, vysvětlení, návodů atd.  

Kelf 

autor: Robert