Expedice Falkensteiner Höhle

Jeskyně se nachází ve Švábská Jure . Délka jeskyně je 5 km. Je vodní, takže od začátku do konce je člověk ve vodě – a je tam několik sifonů .
Tak jsem se zase po nějaké době vydal ze skupinou Guáno na akci, tentokrát do Německa. V pátek jsme vyrazili z Karlových Varů směr „říše". Cesta byla docela sranda: nefungoval nám v autě ventilátor, takže přesto, že jsme měli puštěnou klimatizaci, bylo nám to prd platný a teplota byla v kabině hrozná. Kus ledovce pod kapotou nefungoval. Začal fungovat pár kilometrů před cílem…zřejmě přehřátí J.
K jeskyni jsme dorazili ještě za světla, tak jsem postavili stany a dali si par veselých plechů. Do toho začala bouřka a blesky. Ráno jsem sbalili stany a posnídali ( něco plechů zbylo ze včerejší večeře) a začali se chystat do jeskyně. Před autem se začaly hromadit spousty věcí, co jsme potřebovali do jeskyně : bomby na potápění, neopreny , overaly, věci na focení, světla…
Vody bylo docela málo, takže sifon se dal prolézt bez potíži. Zalezli jsme dovnitř a začali fotit – už na začátku jeskyně byla po pár metrech voda – a to docela dost. Říkal děda Ivan, že na jaře bylo mnohem víc. Zpočátku jsme si pochvalovali neopreny, přestože nám venku v nich bylo docela teplo, ale po pěti hodinách ve vodě po pas a místy i po prsa jí máme opravdu dost. Ještě jsme se podívali za první sifon, abychom udělali pár snímků, a pak už vzhůru – do tepla. Jaké bylo naše překvapeni, když jsem vyšli ven, pršelo a bylo jen 13 stupňů. Další bivak se nekonal, naházeli jsme věci do auta a večer ještě stihli jazzový koncert v Karlových Varech. Naši sportovní akci jsme završili akcí společensko- kulturní.

 

.

autor: dr.skála