Dřevoakce, Křížovky a výpomoc ve Vymodlené (19.–22.12.2014)

VymodlenáPředvánoční setkání bylo zaměřeno na přípravu dřeva pro nadcházející zimu. Počasí vyšlo výborně, v sobotu bylo krásně a teplo a až k večeru, když bylo vše hotovo, dorazila hlášená studená fronta. Dorazil i Milan s Anetou se zajímavou novinkou. Byli dnes na prohlídce Sloupsko-šošůvských jeskyní a hlásí: "Víte, že máte na Křížových jeskyních novou uzávěru?" Samozřejmě nikdo nic netušíme, takže hned plánujeme nedělní výjezd do Sloupu.

Jak jsme řekli, tak jsme udělali, v neděli jsme na pokladně SŠJ, ale bohužel tu není vedoucí. Tak nás aspoň průvodkyně pustila do Kůlny podívat se na to dílo. Na místě vstupu do Křížovek stojí 0,5 m vysoký betonový kvádr s proskleným nerezovým deklem. V Kůlně teď prý probíhá rekonstrukce, víc ale průvodci neví. Takže teď tu máme nový úkol, zjistit, co je s Křížovkama vlastně v plánu. Náš na míru vyrobený nový žebřík je najednou trochu krátký…

nová uzávěra na Křížových jeskyních

Odpoledne jdu s Honzou vypomoct Milanovi do Vymodlené. Pracujeme v sondě pod Osmdesátkou, kde se aktuálně zvyšuje profil chodby, aby se dalo kolečkem dojet blíž k čelbě. V poměrně krátkém čase jsme nakopali a před jeskyni vyvezli 15 koleček hlíny.

Milan s kolečkama, jeskyně Vymodlená

V pondělí ještě kontrola v Jedelském propadání. Stav bez výraznějších změn, potok teče slušně a odtéká 2. ponorem.

Další fotky z Vymodlené zde.

autor: admin1