Nápověda

Účlelem této nápovědy je odpovědět na základní otázky návštěvníků serveru Jeskynar.cz podobně, jako u první verze webu spuštěné v roce 2007.

Nejprve stručně o tomto webu a jeho zaměření. Web je novým pokračováním publikačního serveru jeskynar.cz , který byl založen jako veřejný publikační server pro speleology. Účelem webu je publikování článků a zpráv o vašich jeskyňářských akcích, objevech v podzemí a o technice ve speleologii. Je určen k tomu, aby kdokoliv publikovat zajímavé články se vztahem ke speleologii a aby tyto články byly přehledně dostupné na jednom místě.

Původní jeskyňář, který vzniknul v roce 2007, byl orientován na tvorbu klubových webů jednotlivých speleologických skupin. V té době fungoval na systému Drupal a umožnil snadno vybudovat stránky o činnosti speleologické skupiny. S nástupem facebooku došlo k úpadku v publikování rozsáhlejších textů a většina objevů, zápisů z expedic a fotografií se jednoduše posílala na facebook. Postupem času však příspěvky zveřejněné na facebooku mizí v záplavě různorodých příspěvků.

Proto má nadále smysl publikovat na speciálním webu (a klidně i současně na facebooku), aby zajímavé informace nezapadly a byly k nalezení i s odstupem času. Zároveň jsme ale na novém jeskyňářovi změnili systém zobrazení článků a pracujeme na jeho přeměně na československý magazín o jeskyňaření, kde již nyní jsou články z oblasti speleotechniky, pojištění ve speleologii a nových technologií.

Server jeskyňář dělají jeskyňáři pro jeskyňáře. Připojte se i vy a zašlete článek ke zveřejnění tam, kde ho budou číst opravdu jeskyňáři.

Otázky a odpovědi (Q&A)

Otázka: Napsal jsem komentář pod článek, ale nezobrazil se. Kdy se zobrazí?
Odpověď
: Komentář nepřihlášeného uživatele se zobrazí až ručním schválení redaktorem (kontrola, že nejde o spam), což je cca do 24 hodin. Komentáře napsané přihlášeným uživatelem se zobrazí na webu okamžitě.


Otázka: Proč musím o založení účtu požádat e-mailem a počkat na ruční vytvoření účtu administrátorem?
Odpověď
: Jde o ochranu před spamovacími roboty a vandaly. Chceme mít jistotu, že na jeskyňáře píší živí lidé. Registrovat se potřebujete pouze k tomu, abyste mohli psát na jeskyňáře vlastní články a komentáře bez schvalování.


Otázka: Napsal jsem článek, ale nechci si vytvářet účet na jeskyňářovi – přesto rád bych článek zveřejnil na tomto serveru.
Odpověď : Není nic lehčího, než poslat článek spolu s fotkami na e-mailovou adresu redakce (zavináč) jeskynar.cz My váš text naformátujeme a co nejdříve publikujeme na webu. Většinou do druhého dne. Nezpomeňte napsat svoje jméno, které chcete mít u článku uvedeno jako jméno autora. Článek můžete nově zaslat i jednoduchým formulářem na adrese jeskynar.cz/clanek .


Leave a Reply