Leica distoX module for caving survey

Nová verze DistoX modulu pro Leica X310

Začátkem února 2020 jsme na www.jeskynar.cz publikovali informaci, že Beat Heeb na svém webu paperless.bheeb.ch/ oznámil konec produkce modulu DistoX2 verze 1.1 z důvodu nedostupnosti některých komponent, kterými je rozšiřující deska osazena.

Projekt speleologického mapování s dálkoměrem Leica Disto X310 upgradovaného modulem pro současné měření sklonu, vzdálenosti a azimutu pod názvem DistoX se tak zdánlivě ocitnul na slepé koleji.

Nová informace na webu paperless.bheeb.ch/#DistoX2_V12  však vrací DistoX zpět do hry, neboť Oliver Landolt vyvinul inovovanou verzi desky pod označením DistoX v. 1.2.

Modul je vhodný pouze pro laserový dálkoměr Leica X310 (resp. E7400x podle amerického značení). S jinými modely dálkoměrů Leica kompatibilní není.

Kompletní informace k modulu jsou zveřejněny na tomto odkazu : paperless.bheeb.ch/download/DistoX2_v1p2_Hardware.zip

Archiv ke stažení obsahuje kompletní podklady pro vlastní výrobu modulu od schématu oboustranného PCB přes Gerber soubor pro jeho výrobu, seznam součástek až po firmware pro mikrokontroler ARM 32-bit Cortex-M0.

Oliver nechal vyprodukovat první sérii o počtu 10 ks modulů, které však již byly rozebrány. Oliver stanovil cenu 220€ za kus z první série poté, co podělil náklady na její výrobu výrobu počtem kusů.

Podle informací od Pavla Chaloupského (ZO ČSS 6-12) se Oliver chystá zadat do výroby další dávku o počtu 30 kusů modulů, přičemž cena bude přibližně stejná nebo i nižší, než u první dávky. To bude zřejmé až po celkové kalkulaci nákladů. Pavel s Oliverem komunikoval a jako první na seznamu si modul objednal. Pokud jste tedy plánovali pořídit modul do DistoX, nyní je příležitost.

7 thoughts on “Nová verze DistoX modulu pro Leica X310

 1. Baterie pro DistoX.
  Před rokem jsem zahákli stavbu tří DistX, ale Heeb mi sdělil ukončení výroby. Po vývoji vlastního mapovacího zařízení mi zůstali v šuplíku baterie, které nevyužiji. Znovuobnovení výroby modulů je skvělá zpráva pro případné konstruktéry DistaX. Pro stavbu mám tři baterie! Kdo máte zájem rád odprodám či vyměním za starou speleo literaturu. V případě zájmu mě kontaktujte na bedrichmusilek@gmail.com

 2. Čau, máte nějaké informace, jestli se nechystá další verze s novějším bluethoot modulem? Výroba PAN1026A byla teď v říjnu ukončená.

 3. Baterie pro DistoX
  Ahoj, potřeboval bych akutně několik baterií do DistoX 2. Pokud vím, dostupné v Evropě nejsou, nákup a hlavně doručení ze světa se v malém počtu kusů docela prodraží. Vznáším tedy dotaz: našlo by se více zájemců o náhradní baterie? Dejte vědět, zatím nezávazně…

 4. Ahoj Kajmane,

  vzal jsem ty Bedřichovi 3 ks aku, zdají se být OK. Měli 3,9V, nabíjení OK, vybíjení jsem ještě neověřil. Kdybys měl zájem, tak jedna mě přebývá. Při mapování SD jsem lehce roztriskal Disto. Sháním vršek včetně displeje a klávesnice, kdybys o něčem věděl, moc by mě to pomohlo. Zjišťuju, že co se týká hw, tak je to v podstatě mrtvola, x310 je už nedostupna a deska x2 taky.

  Jirka Kunc
  ZO 6-20

 5. Ahoj, nevíte, jaká je situace s deskama do X310 + baterkama? Mám doma jednu v orig. stavu a rád bych ji předělal.
  Díky David, Vilémovická

Leave a Reply