Speleofórum (20.–23.4.2017)

Naše Bouda začala ožívat již ve čtvrtek a to z jednoho prostého důvodu – od pátečního rána měla probíhat Valná hromada České speleologické společnosti. Mezi prvními tedy byli na Boudě Hotárci a Matouš. V pátek se naši pánové vydali jednat, projednávat a hlasovat, výsledek se dočtete v zápisu z jednání. Odpoledne se začali objevovat další Dagmaráci: Aranka, Rosťa s Ivou, Mart. Jenda a Šlimec dorazili do krasu již po obědě a do Sloupu vyrazili pěšky.

Aranka s Matoušem se šli podívat do Jedlí, jak teče voda. Potůček si po zimě našel opět cestu do 1. ponoru, takže přeložili jeho tok zpět do 2. ponoru, kde je činnost vody užitečnější. Potom se spolu s ostatními vypravili do Sloupu na večerní oficiální zahájení. Proběhlo přivítání účastníků a večerní promítání bylo v duchu výročí založení speleozáchranky. Po promítání jsme se přivítali s ostatními kamarády z jihu krasu, z Liberce, ze Slovenska… a zapili nového předsedu ČSS Marka Audyho. Zpět na základnu byli kluci v nočních hodinách odvezeni autem.

Další den po snídani jsme vyrazili opět autem do Sloupu na přednášky, a že jich bylo. Mezi přednáškami jsme měli možnost nakoupit speloliteraturu a další vybavení do jeskyní a samozřejmě jsme se poctivě občerstvovali. Večer se vyhlásili vítězové jednotlivých kategorií, tu domácí dle předpokladu ovládl úspěch světového formátu v Hranické propasti. A pak už se pilo, debatovalo, plánovalo, domlouvalo a tancovalo.

V neděli Aranka, Matouš a Mart absolvovali exkurzi do Nového Sloupského koridoru Amatérské jeskyně, Jenda s Vojtou provedli v rámci Speleofóra exkurzanty naší Dagmarou. Pak jsme jen doklidili Boudu a vydali se všichni zpět k domovům.

autor: admin1