Speleo Four Rum 2017 – Mining and diving weekend (31.3.–2.4.2017)

Náš pravidelný jeskyňářský program jsme si o víkendu trochu zpestřili akcí montanisticko-potápěčskou. Přišla pozvánka od Dědka na Speleo4Rum v Michalových Horách, tak jsme dali do kupy jedno auto se smíšenou Dagmarácko-Myotisáckou posádkou a vyrazili směr německé hranice. V místě setkání jsme v pátek večer našli u Harina v hospodě další Moraváky, ale pořadatelé nikde. Trochu jsme znejistěli, jestli se tento víkend vůbec něco koná. Pivo ale teklo dobré, nocleh nad hospodou byl taktéž zajištěn, tím pádem nám vlastně nic nechybělo. Pozdě v noci navíc dorazili Bylinka s Markétou, takže jsme tu asi správně.

Ráno se velice rychle vyrojilo tolik lidí, že nebylo pochyb – jsme tu správně na dalším ročníku Speleo4Rum. Po snídani jsme vyrazili prozkoumat okolní terén se všemi jeho štolami. My tu byli poprvé, tak jsme se drželi Franciho, který to tu zná a povodil nás po okolních štolách.

Program tak akorát na dopoledne, aby se stihl i oběd v hospodě (výborný!) a mohli jsme usednout do sálu na slavnostní zahájení a začátek promítání prezentací, fotek a filmů s převážně montanistickou a potápěčskou tematikou, ale našly se i příspěvky čistě jeskyňářské. V mezičase se urobilo společné foto a až do večera pokračovalo v přednáškách. Paralela s klasickým Speleoforem by se našla i v udělené ceně za nejlepší projekt – podobně jako ve Sloupu se i zde udělovalo zvířátko, jen to nebyl krtek, ale bobr. A pořádně roztřapenej. Večer jsme do sebe naskládali pár piv a pokračovalo se v zábavě.

Na nedělní cestu domů nám Dědek doporučil zastávku v Nevřeni, Bohouš znal cestu, takže jsme rady uposlechli a rozhodně nelitovali, tohle kaolinové důlní dílo bylo hezkým rozloučením se západními Čechami.

Na Moravě se nám ještě před západem slunce připletla do cesty Malhostovická pecka, tak jsme zastavili a udělali si večerní procházku po této izolované vápencové čočce.

Děkujem Dědkovi a celému Guánu za zorganizování, bylo to parádní, zase někdy v Michalových Horách, ou jééééé!!!

Na rajčeti je fotodokumentace akce od Franciho a také fotky od Aranky.

autor: admin1