Sněžně kalamitní víkend

sněhová kalamita, která ještě dneska doznívá, začala už v pátek. Přes to se o víkendu podařilo spáchat menší pracovní akci. Hlásilo se mi původně asi osm lidí, kteří chtěli přijet pomoct kutat výměnou za exkurzi do nějaké z jeskyní, ale všechno dopadlo nakonec trochu jinak. Následkem zpoždění vlaků, nemocí, práce a dalších nesmyslností se nakonec sešli tři hosti. K tomu já s dr.Skálou a v sobotu se podařilo Dědkovi oklepat z auta vrstvu ledu a aspoň na chvíli dojel.

Počasí ani stav sněho-ledové pokrývky rozhodně nebyly příznivé jakémukoli bádání na našich lokalitách, protože bychom k nim nejspíš po skleněných silnicích ani nedojeli. Rozhodli jsme se proto prořezat aspoň část náletů které už začínaly pomalu prorůstat do elektrického vedení.  Po chvíli laborování se stávkující motorovkou se nakonec podařilo prořezat stromky rostoucí přímo pod vedením. Větve ze stromů vedle vedení se budou muset ještě do jara proklestit ve více lidech, hlavně při lepším počasí, kdy nebudou kmeny a větve obalené půlcentimetrovou vrstvou ledu.

Večer jsme pak ještě zajeli do Býčiny, chvilku jsme stavěli hráz v Hlinitých síních a hlavně jsme exkurzovali a vymýšleli šílené teorie, které časem určitě prosáknou i na web.

autor: dr.skála