Prostě obyčejná víkendovka v krasu 18 – 20.12.2015

Konečně skoro po měsíci byla možnost dojet na víkend do krasu. Předpokládal jsem, že na základně Myotisu moc lidí nebude a asi se toho moc neudělá. Navzdory očekávání tam někdo byl. Celé čtyři kusy včetně mě (Luboš, Fox, Adam a Pepa). Když jsem asi v devět hodin večer dorazil na boudu, zrovna probíhala už pěkně rozjetá chlastačka ve jménu Foxových narozenin. Nestačil jsem se ani posadit a už mi přistála do náruče flaška medoviny zřejmě od nějakýho medaře z vánočních trhů. 
Sobotní ráno bylo pro některé zapovězeno. Hlavně pro oslavence. Já se přislíbil na výpomoc Kubovi z Tartarosu na pracovní akci v Lopači. Poněvadž ostatní z Myotisu neměli nic v plánu, tak alespoň Pepa se přidal.
Šlo o vyčerpání části Nového Lopače zaplavené kdysi po povodních. Taková propástka úplně na konci za Kalciťákem. V této částli jsem na pracovce ještě nebyl, takže to byla premiéra. Bylo nás celkem 6, ale minimálně 2 lidi navíc to určitě chtělo. Lítat tam s kýblama po provazáku nahoru a dolů 3 hodiny by bylo nic moc. Naštěstí se moc nekýblovalo, ale hlavně se čerpalo. Kelf chudák byl u čerpadla, tak si pěkně zaplaval. Asi po třech hodinách se podařilo všechnu vodu ze zatopené propástky a chodbiček vyčerpat a teď je vše připraveno na následnou těžbu naplaveného štěrku. Zvědavost byla silnější než já a musel jsem všechny chodbičky, které byly ještě před chvílí zatopené prozkoumat. Dalo se protáhnout poměrně daleko, tak jsem rád poznal další kus Nového Lopače.
Ve tři odpoledne při návratu na základnu byl Fox nalezen ve spánkovém rozpoložení. Makat už se nikomu moc nechtělo. Měl jsem špatnej pocit z toho, že za celej víkend se na našich lokalitách opět udělá hovno. Kdyby se toho každý víkend vykopalo tolik, kolik se toho vychlastá, tak už máme Žďár propojenej s Amatérkou přímým tunelem. Nakonec se mi podařilo přesvědčit alespoň obětavého Adama, aby šel semnou ještě kopnout na Člupek. Nakopalo se všech dostupných 12 kyblíků v Ivošvově chodbičce. Kyblíky se podařilo dopravit pouze pod žebříky. Na vytahání na povrch a vyklepávání už jsem neměl morální ani fyzickou sílu. Dnešní Lopač a teď protahování kýblů přes celou Zmiji mě vysálo a já už viděl jenom pivo. Kýble čekaj na vytažení do příště.
V 8 večer už si užívám se škopkem v ruce u rozpálených kamen a cítím se jak v Ráji. Fox tentokrát jako neohrožený Ethanol-men, který měl včera toho chlastu málo, se nechal s pár lidma z hospody zavézt ještě na jakejsi čoch do Popovic, nebo kam a vrátili se někdy ve 4 ráno.
V neděli dopoledne si sbalíme věci a ukončíme tento první prosincový dýchánek v krasu. Pokračování asi někdy kolem Silvestra.

autor: Trťa