Pracovka Člupek, exkurze Kateřinská, výlet po krasu a samozřejmě chlast

Druhý listopadový víkend v Moravském krasu byla taková dovolenková oddychovka. V pondělí jsem měl dovolenou, abych mohl pobýt trochu déle a vymyslet si nějaký program.
V pátek se nás sešlo celkem poskromnu a v konečném složení Luboš, Alda, Adam a Pepa to vydrželo až do neděle. Měli jsme i tři návštěvníky (Lindu a Gábinu s Alešem).
Hned první páteční večer začala velice vydatná oslava konce pracovního týdne. Až v sobotních raních hodinách konečně začaly docházet železné zásoby chlastu, tak i Aleš nakonec uznal, že můžem jít s klidným svědomím na chvíli spát.

Ovšem ne jen z chlastu živ je Myotisák. Původní sobotní plán měla být pracovní akce na Žďáru, ale nakonec z důvodu nedokonalé ogranizace z toho sešlo. Přemýšleli jsme nad náhradním plánem. Takovým, abychom byli ve 14 hodin zpět, protože odpoledne měl Alda domluvený provádění průvodkyň v Kateřinské jeskyni do veřejně nepřístupných částí.

 

 

Z nenadání se objevil na základně Ivo Kraus a program byl hned na světě. Já, Aleš a Ivo berem koš na kýble a pádíme na Člupek trochu poškádlit Ivoškovu chodbičku. Ostatní měli domluvenou exkurzi na Bejčině pro naše návštěvníky. Strávlili jsme tam 2,5 hodiny. Za hodinu a půl se zvládlo vytáhnout asi 15 kýblů.

 

 

 Je to bída, ale ve dvou lidech protahovat ultrazalepený kýble skrz celou ultrazalepenou chodbu zvanou Zmiji až pod žebříky není žádná prdel. Další hodinu probíhalo čištění kýblů, protože každej kyblík byl obalenej odhadem asi dvěma tunama blata a měl skoro větší průměr jak vstupní šachta. 

 

 

Po pracovce s Aldou něco sežerem na základně a valíme na Kateřinu. Exkurze trvala asi 6 hodin, ale bylo o co stát. Pěkně jsme si s Aldou spravili oko po blátivým dopoledni jak pohledem na krásný průvodkyně, tak výzdobou Kateřinské jeskyně.

 

 

Opět byla možnost po roce vidět hrozivý Dantovo peklo a fantastickou Dušičkovou chodbičku a Němcovy chodby. 

 

 

Příjemně strávený den pospícháme zakončit do hospody, než nám Pamča zavře. Stihnem poslední 2 kousky a zbytek dokonáme na základně.
Neděle byla pojata čistě odpočinkově. Spalo se těměř do poledních hodin a odpoledne se nikdo k žádné činnosti neměl. Celej den pršelo a bylo vlezlo. Já s Adamem a Pepou jsme se dokopali jít zkontrolovat Agris, aby jsme se trochu rozhejbali. To byla jediná nedělní činnost. Žádné zvláštnosti nezjištěny.
V neděli odpoledne téměř všichni odjíždí a na základně zůstávám jen já s Pepou.

 

 

Na pondělí mám naplánovanej výlet po krasu kolem dvaceti kilometrů. Předpověď počasí hlásí, že nemá pršet a odpoledne se má trhat oblačnost, tak se s Pepou nasnídáme a kolem půl desáté vyrážíme. Adam s Lindou ještě v neděli říkali, že půjdou s náma, ale nakonec se na nás vysrali. Pro jistotu nikdo z nich nebral telefon, aby nemuseli vymejšlet výmluvy.

 

 

Vycházeli jsme na Macochu, Pustým žlebem do Sloupu a pořád po červené turistické značce na Holštejn a Ostrov u Macochy. Bylo to celkem asi 22 km a za 5 hodin jsme byli na základně.

 

 

Příjemně unavení dojídáme poslední zbytky jídel co máme navařený a kolem čtvrté odpoledne odjíždím vstříc domovu.
Na chudáka Pepu zbylo umývání nádobí a úklid základny, ale ujal se toho sebevědomě. Příště zas bude odjíždět poslední třeba někdo jiný.

autor: Trťa