Novinky v Czech Speleo Photo

Fotografie v CSP letos bude posuzovat odborná porota v poněkud obměněném složení: Čestnou funkci předsedy poroty přijal pan Zdeněk Motyčka, významný český speleofotograf a předseda České speleologické společnosti. Členství v porotě dále přijala paní Soňa Karbusická, šéfredaktorka časopisu Československá Fotografie, a pan Ivo Fišer, který porotě Czech Speleo Photo předsedal během minulého ročníku.

Také v letošním roce pokračuje naše partnerství s významným prodejcem fotografického vybavení Centrum FotoŠkoda, který i letos poskytne autorům vítězných fotografií vítané ceny ve formě poukázek na zboží a služby. Mimo to se nám letos podařilo navázat spolupráci se společností Ariga, s.r.o., dodavatelem oblíbených čelovek Fenix. Vítězové hlavních kategorií se tak mohou těšit na horké novinky této značky. Pozadu v rozdávání cen letos nezůstane ani ústředí ČSS a milou drobností jistě přispěje i ZO ČSOP Nyctalus.

To hlavní, na co se během soutěže můžete těšit, však nebudou ceny pro vítěze (jakkoliv jsou jistě velkou motivací), ale především fotky našich nejlepších podzemních fotografů. Letos poprvé jsme vyzvali ostřílené borce i kreativní začátečníky k uchopení vztahu člověka a přírody formou podzemního portrétu, aktu či glamouru a jsme velmi zvědavi na výsledky. Soutěžní snímky se již pomalu schází a nechybí mezi nimi ani kvalitní fotografie ze zahraničí.

Pravděpodobně jste již zaznamenali, že web Czech Speleo Photo prošel výraznou obměnou a soutěž se tak ve svém druhém ročníku dočkala důstojné internetové prezentace. Za to patří velký dík webmajstrovi Tomáši Fomínovi, kterému fotosoutěžní web jistě připravil nejeden prodloužený večer.

Fotografie můžete zasílat do 15. září na adresu:

Jan Otava

Speleologický klub Praha

Sadská 482/13

Praha 9 – Hloubětín

198 00

Rozhodnete-li se instalovat své fotografie vlastnoručně, rezervujte si, prosím, příslušný prostor na adrese fotosoutez@kuk.cz.

Termín dodání zaslaných fotografií byl stanoven s předstihem – do soutěže tak mohou být přijaty i fotografie, které 15. září teprve odnesete na poštu. A i když ani do 15. září fotografie poslat nestihnete, můžete až do konce září avizovat osobní instalaci mailem, případně si dohodnout instalaci v zastoupení, pokud jste z daleka a na Setkání speleologů v Českém krasu dorazit nemůžete.

Těšíme se na vaše díla! 

www.czechspeleophoto.cz

 

autor: lblazek