Zelená Modrá (29.6.–1.7.2018)

Již tradičně patří poslední červnový víkend akci Zelená Modrá konané v obci Čelkova Lehota ukryté mezi Strážovskými vrchy a jako už posledních pár let jsme na tomhle skvělém setkání nemohli chybět. V pátek po příjezdu a rozbalení ležení přisedáme k místním a v jejich milé společnosti debatujeme do pozdních nočních hodin.

Ráno se dělíme na dvě části, první (Silva, Jenda) vyráží vystoupat na nedaleký Klak, a druhá (Já, Béďa, Zuzu) zase pokořit Hrubou Kačku. Cesta na ni je sice pro některé drsná, ale několik zajímavých míst a krásné počasí veškeré útrapy vynahrazují. Jakmile přijdeme k jeskyňářské základně v bezprostřední blízkosti propasti Kortmanka, ujímají se nás Laco s Katkou z místního JK Strážovské vrchy a ihned nám poskytují vydatné osvěžení. Svítí sluníčko, skvěle se povídá, prostě pohoda. I když by tady člověk bez problémů vydržel až do tmy, je načase zvednout kotvy a vyrazit dál. Laco nás přibližuje do blízkosti jeskyně Kamenný dážď, odkud pokračujeme k jeskyni pěšky, a po její prohlídce jdeme zpět směrem k základně u Kortmanky. Zdejší Pitstop právě končí a tak vzhledem k pokročilé hodině využíváme nabídku svezení do Čelkovej lehoty, kde je zábava už v plném proudu. Janko, spolu s Igorem dělají baraninu, na pódiu se střídá jedna kapela za druhou a panuje skvělá nálada. Se setměním přichází na řadu zapálení vatry, následované country bálem a tombolou. Zábava trvá do pozdních nočních hodin, pro některé až do rána.

Neděle je ve znamení sbalení věcí a odjezdu zpět do Moravského krasu, kde jsme už očekáváni na DPT, který letos stál za to, o tom ale zase jindy. Bohužel jsme se nemohli z výše uvedených důvodů zúčastnit koncertu v Pružinské Dúpné jeskyni, který jistě stál za to, ale bohužel všechno stihnout nelze. Tak zase za rok v Čelkovej Lehotě.

Účastníci:
6-08 Dagmar: Jakub "Šlimec" Šlimar, Jan, "Jenda" Kapusta
6-11 Královopolská: Silva a Béďa Musílkovi
6-26 Speleohistorický klub Brno: Zuzana "Zuzu" Kvapilová

autor: Maty