Zakládání webových stránek.

Vážení. Jsme kolektiv, který je zvyklý trávit volný čas v přírodě. Jádro kolektivu tvoří členové horolezeckého oddílu Jiskra, nynější členství v jednotě VHS Brno. Jsme již v letech, ve kterých jsme sebekriticky uznali, že na výkonnostní aktivní horolezectví již jen můžeme vzpomínat. Horolezectví a jeskyňářství je kamarádská zaliba. A v té době jsme navzájem spolupracovali. Ne jeden horolezec se stal jeskyňářem nebo naopak. Velmi často na různých webových stránkách se setkáváme s případy na kterých je fotka popsaná jako Lomnický štít a ve skutečnosti je to Slavkovský štít.Nevadí, je to daleko.

V Moravském krasu je to obdobné. Fotka označena jako Kůlnička je ve skutečnosti Jeskyňě naproti výtoku. Nebo….Jeskyni Švédův stůl se dostameme chodbou k toku Říčky. V údolí Říčky jsou na mapách pojmenovány jeskyně vadně.Tomu se lze jen zasmát. Zasmát se tomu může však jen ten, který ví že tomu tak neni, že je to blbost.

Široká veřejnost však to neví.Větší problém vidím v tom, že fotografie s tematikou Moravský kras /jeskyně,skály a různé přírodní zajimavosti/ jsou zveřejňovány na různých Webech / Rajče, Jaalbum atd./ nikoliv v odborném Webu jako je Jeskyňář. Nejhorší je i to, že i evidovaní v Jeskyňáři raději dávají fotky s uvedenou tematikou na jiné weby. Já jsem toho názoru, že když chci okovat koně jdu ke kováři. Když chci opravit hodinky, jdu k hodináři.V těchto případech to tak neni. Při jedné z posledních debat padl návrh vytvořit web na webu jeskyňář.To se také včerejšího dne stalo.V blízkosti Ochoze kolem Lysé hory je asi 50 jeskyní. /mimo jeskyně ve Skalce/.Hodlám pořídit fotodokumentaci s komentáři a na tomto webu je postupně zveřejňovat.

 

Dále zde postrádám minimálně tři návrhy na celodenní výlety ukončené vždy u vodní nádrže Pod hádkem. /Restaurace Pod hádkem/ s fotografiemi s výkladem. Začátek Lišeň, zastávka autobusu Říčky, Ochoz / přes Ochozský žlíbek/ zastávka autobusu Hostěnice chaty /Hostěnické propadání, Kamenný žlíbek/. Podle mne se toho jeskyňáří bát nemusí.Asi před třemi týdny jsem byl v Jeskyni trampů.Nikde žádné odpadky, ba naopak v igelitovém sáčku byly asi tři svíčky, zápalky a několik aršíků papíru. Já jsem tam posvačil a odcházel jsem s úctou k tomu kdo tam byl předemnou.

Jsem toho názoru, že jsem redakci i čtenářům – jeskyňářům vysvětlil svůj záměr.Moje stránka o názvu Jiskra je jen zaevidovaná. Sestavena ještě nani. Pokračování je velmi těžké a já to zatím neumím. Než se to naučím, tak si dovolím Vám dat otázku a očekávám upřimnou – ferovou odpověď. Snesete mezi Vámi takový web s uvedenou náplni?? Bez ohledu na výsledek prosím ještě o radu. Píši všechno ve Wordu. Lze takto napsanou stránku třebe i s fografii přidat přímo do webu Jeskynar ???

Děkuji všem za odpověď.

autor: admin2