Únorové aktivity

Na laně - KolíbkyMrazivé únorové počasí se projevilo vysokou aktivitou v rudické skupině, která pravděpodobně předchází nadcházející jarní únavě! Pravidelné lezecké čtvrtky v tělocvičně základní školy v Rudici postupně zvyšovaly schopnosti zájemců o jednolanovou techniku.

 

 

Trénink obratnosti a manipulace s vercajkem byly korunovány rychlostním lezením přes kladku na 60m. To dalo zbrat i těm, kteří již více preferují jeskynní horizontalismus. Pacho zde pořizuje první záběry pro připravovaný rychlošípacký velkofilm určený milovníkům života na laně, s lanem…"Vzhůru dolů". Účast: Lojza, Milhouse, Míra Mi, Zdena Klika, Laďa, Robert, Milan, Romec, Pacho.

V pátek 4.února se uskutečnila připravovaná akce do přítokové chodby Tipeček v Rudickém propadání s cílem Speleopometla - Tipečekkaždoroční údržby rezervoáru a prameniště pitné vody pro obec Rudici. Po vypuštění přehrady se ještě uskutečnil výzkum zadních partií za Hliněnou bariérou, kde nebylo zjištěno výrazných změn, jak konstatoval tým ve složení Lojza, Míra Mi a Zdena Klika.

První sobota v měsíci – 5. února – byla tradičně ve znamení akce, tentokráte v závrtu Skalka na Rudické plošině. Jelikož vysoký stav vody a současný stav v Žegrovském vodopádě neumožnil práce v podzemí, bylo opět pokračováno v rozšiřování sedimentů ve vstupních partiích pro možnost následné instalace již nutné výdřevy. V průběhu akce bylo částečně vyčištěno okolí závrtu od civilizačních "pokladů", které zde byly zřejmě ukládány několik desetiletí. Příjemným momentem akce byl oběd v podobě opečeného buřtu s pecnem chleba nakrájeného Pěšákovým ostře broušeným pořízem (kdo by nosil nůž aneb Kolik kbelíků,tolik buřtůCo nemáš, to nepotřebuješ). Účast: Pěšák, Romec, Míra Mi, Robert, Zdena Klika, Pacho.

V rámci údržby byly opraveny lanové přechody v Meandru (některé byly původní údajně ze 70.let). Dále bylo zabezpečeno usazení skruží v propadu Tumperk na Třetí ulici v Rudici. Účast: Lojza, Milhouse, Míra Mi.

autor: lblazek