Speleofotografia 2020

V roce 2020 se Slovenská speleologická spoločnosť společně so Slovenským múzeom ochrany prírody a jaskyniarstva, Správou slovenských jaskýň a městem Liptovský Mikuláš podílejí na organizaci jubilejního 20. ročníku mezinárodní fotografické soutěže s jeskyňářskou tematikou.

Speleofotografia je fotografická soutěž mezinárodního charakteru, která si po minulé roky vysloužila světovou prestiž. Každé dva roky do ní posílají stovky fotografií desítky fotografů z celého sveta. Díla vyhodnocuje mezinárodní odborná porota, složená z jeskynních fotografů zvučného jména.

Soutěží se v dvou kategoriích : Krása jaskyní a Speleomoment. Sto nejlepších snímků bude vytištěno a vystaveno, stejně jako publikovaných v katalogu fotografií. V každé kategorii budou oceněny hodnotnými cenami 3 nejlepší fotografie.

Ze všech přihlášených fotografií porota vybere hlavní cenu Speleofotografie 2020, jejíž autor bude i vítězem 20. ročníku soutěže. Bude vyhlášena i Cena hlasování veřejnosti na sociálních sítích.

Soutěže se může zúčastniť každý fotograf, který splní všechny její podmínky uvedené v propozicích soutěže. Svoje díla lze do soutěže zasílat prostřednictvím elektronického formuláře na stránce speleofotografia.sss.sk.

Na uvedené stránce najdete rovněž propozice soutěže a mnoho zajímavostí z jejích minulých ročníků. Souutěž je možné sledovat průběžně na facebookovém profilu  www.facebook.com/speleofotografia. Neváhejte a zapojte se do soutěže i Vy! Těšíme se na pohled do tajemného světa jeskyní prostřednictvím objektivu Vašeho fotoaparátu!  

Leave a Reply