Pracovní akce na Řičánkově skále

Tento víkend jsem do krasu vyrazil již v pátek.O šesté večerní jsme se synátorem Radkem vyrazili směr Březina.Tam nás na základně očekával Kuča s Jožkou Krojerem (6-26).

V průběhu večera dorazili ještě příznivci jejich skupiny Lukáš a Věrka.Uklidili jsme základnu a vydali se na exkurzi s nováčky do Malého lesíka.Ta byla zpestřena malou příhodou,kdy Věrka v propástce uklouzla a nohou zapadla do bahna.Vody a bláta je tam habaděj ,hladina se už od začátku července drží asi 30 cm pod spodkem žebříku.Po malém zdržení,spojeném s jejím vyproštěnim,jsme pokračovali v exkurzi.

Jeskyni jsme prolezli takřka celou,včetně horních pater.Ráno jsme přejeli na naši nadějnou lokalitu-Řičánkovu skálu,kde po delší době proběhla pracovní akce.Díky přítomnosti hostů z ponoru nás bylo dost,abychom mohli zahájit práci.Chvíli po nás dorazil Aleš Havel (6-21)a chvíli po něm Piff.

V odpoledních hodinách nás podpořili Skirit s Michalem.Podařilo se nám udělat nečekané množství práce.Nachystali jsme kuláče na další dřevení,dodřevili celou zadní stěnu šachty a odtěžili a vytáhli zavalené vrata.Tím vzniklo v šachtě nezvyklé množství místa.Rozjeli jsme těžbu na dvou místech.Částečně jsme odtěžili pravou stranu k pokračování dřevení a pokročili hezký kousek směrem dolů.

V 16 hodin jsme akci odpískali.Synátora jsem posadil na autobus směr Brno a my jsme přejeli na základnu věnovat se tomu pravému jeskyňaření.Ale o pruběhu tohoto nechť poreferuje někdo jiný.Já sám jsem napřed do jeskyně upad a následně opit odpad.

autor: lblazek