Czech Speleo Photo 2010

Česká speleologická společnost, základní organizace 1-06 Speleologický klub Praha vyhlásila u příležitosti konání Setkání speleologů v Českém krasu 2010 soutěž ve speleologické fotografii Czech Speleo Photo 2010. Soutěže se mohou účastnit libovolní autoři bez ohledu na členství v ČSS, nebo jiné organizaci, kteří se věnují fotografování v podzemí.
Ze soutěžních snímků vybere odborná porota vítěze v kategoriích "krasová fotografie" (podzemí přírodního původu), "montanistika a historické podzemí" (antropogenní podzemní prostory) a "lidé a akce" (reportážní fotografie se zaměřením na speleologii) 
Jako zvláštní ceny napříč kategoriemi budou uděleny Cena diváků a Cena ZO ČSOP Nyctalus. O Ceně diváku rozhodnou hlasováním účastníci Setkání speleologů v Českém krasu. Cenu ZO ČSOP Nyctalus uděluje odborná porota ZO ČSOP Nyctalus za výjimečné fotografické zobrazení živé přírody jako součásti speleologických ekosystémů. 
Soutěžní fotografie budou vystaveny ve vyhrazených prostorách po celou dobu konání Setkání speleologů v Českém krasu, které se koná ve dnech 15. – 17. října 2010 v Srbsku. Vyhlášení vítězů proběhne v sobotu v 19:00 v kulturním domě v Srbsku. 
Aktuální informace a pravidla soutěže naleznete na

Informace o Setkání speleologů v Českém krasu: 

V dohledné době by měla být také zprovozněna doména www.czechspeleophoto.cz

autor: admin2