Vánoční dárky: Disto X2 a nová verze Therionu

Po fámách, dohadech, hospodských řečech a hlavně důkladném testování několika prototypů dnes Beat Heeb oznámil, že je k dispozici nová deska pro laserový dálkoměr Leica X310 přidávající funkci digitálního kompasu a sklonoměru alias DistoX2. Tentokrát se nejedná, jako v případě původního DistoX, o přídavnou desku, ale o desku kompletně nahrazující tu originální od Leica. To usnadňuje nejen kompletaci, ale Beatovi to také umožňuje mít celý přístroj „plně pod kontrolou“. Spolu s DistoX2 oznámil Beat novou verzi podpůrné aplikace pro PDA – PocketTopo. Více zde: paperless.bheeb.ch

Doplnění od Beata Heeba: „The price for the upgrade board is 180Euro including shipping costs. In addition customs and taxes may be collected by your country. I can ship one or two kits at very low cost. Larger deliveries are much more expensive. So I prefer small orders. I have a lot of orders. It may need one or two weeks to pack and ship all of them.

You have to buy a Leica Disto X310 or E7400x and a non-magnetic LiPo battery. The board will not work with any other Disto Model. You have to integrate the upgrade board into the Disto. Opening and modifying the Disto will void the manufacturer’s warranty and is done at your own risk!

Takže, cena desky je 180 EUR vč. poštovného + celní řízení. Preferuje malé zásilky po jednom až dvou kusech. Má hodně objednávek, takže počítejte s dodáním po jednom až dvou týdnech. Samozřejmě potřebujete Leica Disto X310 nebo E7400x a nemagnetickou lithium-polymerovou (LiPo) baterii. Deska nejde použít v žádném jiném Disto modelu. Výměnu desky provádíte sami a na vlastní triko, otevřením a modifikací Dista přicházíte o záruku Leica.

Další novinkou je pak nová verze mapovacího software Therion 5.3.12, která vyšla přesně po roce v neděli 22.12. Obsahuje převážně opravy nejrůznějších chyb nahlášených uživateli. Více zde: therion.speleo.sk

 

autor: lblazek