Setkání jeskyňářů Solvayovy lomy (2.–4.10.2015)

Setkání jeskyňářů Solvayovy lomy (foto Šlimec)První říjnový víkend naše kroky nemířily na Slovensko, ale paradoxně na opačnou stranu. V srdci Českého krasu se totiž konalo setkání jeskyňářů a tak významnou událost jsme nemohli vynechat. Místo setkání bylo zvoleno velmi vhodně v prostoru skanzenu Solvayovy lomy, kde se mohli vyřádit jeskyňáři všech věkových kategorií. Od nás jsme se akce zúčastnili tři – Šlimec, Rosťa a Aranka. Nicméně účast skupin z Moravského krasu byla celkově dosti vysoká. Krom nás se zúčastnili i členové skupin Myotis, Tartaros, Moravského speleoklubu, Moravský kras, Plánivy a Speleologického klubu Brno.

Jak doprava tam a zpět, tak i výběr programu byl značně individuální. Nabídka byla velmi pestrá a každý si vybral, na co měl zrovna chuť. A tak jsme v různém složení navštívili Svatý Jan pod Skalou, lomy Malá a Velká Amerika a Netopýři jeskyni u Srbska. Někteří si dopřáli v neděli ještě výlet do Skryjí, světoznámého naleziště trilobitů.

Setkání jeskyňářů Solvayovy lomy (foto Aranka)

Celkově se setkání velmi vydařilo. Počasí jako z katalogu CK, skvělé exkurze, bohaté občerstvení a zajímavé přednášky, to vše v nás zanechalo skvělý dojem a už se těšíme na příští ročník. Více fotek zde a tady.

autor: Maty