Pojištění Alpenverein na rok 2022 se slevou 75% prodlouženo až do srpna.

O tom, že pojistka vyplývající z členství v alpském klubu ÖEAV tzv. „Alpenverein“ nepokrývá od roku 2020 jiné, než veřejnosti zpřístupněné jeskyně, jsme psali na jeskyňářovi v tomto článku z počátku roku 2021. Pojištění tedy nekryje náklady na záchranu v jeskyni, ale může nadále posloužit pro cesty do zahraničí, včetně výprav do vysokých hor.

Za původní cenu přesahující 2 tisíce Kč je pojištění pro jeskyňáře „trošku málo“, ale nyní se před koncem roku 2021 objevila sleva, která unikla pozornosti většině speleologů, včetně autora tohoto článku.

Alpenverein do 31. prosince 2021 nabízí slevu členských poplatků o 75% , což znamená roční členství dospělého mezi 28 a 65 lety za 445,- Kč a druhá osoba v domácnosti (partnerka nebo dítě) za 350,- na rok. Za tuto cenu se jedná o možnou alternativu k cestovnímu pojištění s tím, že je nutné stále myslet na připojištění do jeskyní.

Sleva na členském poplatku se jmenuje Sportbonus a je podmíněna dvěma faktory. První podmínkou je, že se musí jednat o nového člena ÖEAV. Pozitivní zpráva však je, že za nového člena lze požadovat i osobu, která neměla zaplacené členství ÖEAV v roce 2021. To se týká jeskyňářů, kteří na pojistku v roce 2021 rezignovali, protože i na ěn se nahlíží jako na nové členy a slevu čerpají. Druhou podmínkou je souhlas s poskytnutím údajů pro BMKÖS (Bundesministerium Kunst, Kultur, öffentlicher Dienst und Sport).

Rozsah a důvod zpracování údajů je popsán při uzavření smlouvy. Tento článek byl publikován urychleně bez prozkoumání zpracování údajů s tím, že sleva je platná při uzavření do 31. prosince a úhradě do 3. ledna 2022.

Podrobnosti o slevě a možnost uzavření pojistky se nachází na tomto odkazu:

alpenverein.cz/clanky/prodlouzeno-do-31122021-nabidka-sportbonus-sleva-clenskych-poplatku-ve-vysi-cca-75

Pokud se tedy ponoříte do zkoumání výhod a nevýhod této pojistky, vaše komentáře pod článkem jsou více než vítány.

Alpský klub nabízí Alpenverein express , kde lze zřídit a uhradit pojištění online.

Leave a Reply