Pánská pracovka (17.–19.6.2016)

odtěžování deponie ze středního patra jeskyně ve Velké dohoděV pátek už mě na základně čekali Jenda s Vojtou, kteří iniciovali tuhle akci. Po nezbytném zabydlení naše trojice vyrazila k Němcům na něco do žaludku. Jakmile jsme dojedli a dopili, proběhl přesun do lomu. Zde probíhala výborná zábava posilněná kolem půlnoci ještě o Speleohistoriky (2ks – Zuzu a Lazar) a Myotisáky (1ks – Luboš). Po uspokojení všech našich chuťových papilů se celá naše skupinka odebrala zpět na základnu, kde pokračovala zábava až do brzkých ranních hodin. Sobotní ráno jsem po cestě do práce hodil Luboše a Zuzku na Myotis, kde měli na programu pracovku v Člupku.

Ostatní, zůstavší na základně (Vojta, Jenda, Lazar) dnes vyrazili na domluvenou pomoc do Jeskyně v lomu Velká dohoda. Po mém návratu z práce ještě usilovně těžili, tak jsem přidal ruku k dílu a do konce akce se ještě několik barelů na povrch vytahalo. V lomu bylo spousta známých a tak každý zůstal, dokud se nezačalo stmívat. Se soumrakem se většina přesunula na kratší zastávku k Tarťákům a večer byl zakončen jak jinak než u nás na základně.

V neděli ráno první odjel Lazar následován Jendou a Vojtou. Já se Zuzu vyčkávali příjezdu dalších Speleohistoriků a to Zuzanáče, Kačky a Najdy, kteří se dojeli mrknout na Dagmaru. Exkurze se sice kvůli různým faktorům (focení, rozdílný názor na lezení po žebříku a neustálé tahání jistého jedince z kdejaké pukliny) o dost protáhla, ale snad ke všeobecné spokojenosti. Když se všichni šťastně vrátili na povrch, poklidil jsem základnu a po závěrečném drinku v lomu jsme se rozloučili a každý vyrazil svým směrem.

autor: Maty