Jarní vycházka. Předpoklad duben 2012.

Vážení přátelé,


doufám, že zima už končí a příroda se začne probouzet. Začíná jaro a s tím spojené tradiční gruntování jak doma tak i v zahrádkách či v přilehlém okolí. Z minulosti nam není cizí dělat pořádek na tábořištích pod cvičnými skálami. Já bych chtěl tuto vžitou tradici přenést do Moravského krasu.
Představoval bych si to asi tak. Jedna skupina vystoupí na autobusové zastávce Říčky rozcestí. Začne likvidovat nepořádek od Kaprálovy studánky a jeskyně směrem k Pekárně. Druhá skupina by vystoupila na zastávce Hostěnice chaty. Bylo by prospěšné si vypůjčit od jeskyňářů pracujících na Řičánkové skále hrábě a odstranit z Propadání I hlavně PET lahvé a igelitové sáčky. Toto svinstvo je tam každý rok. Dále pokračovat Kamenným žlíbkem do jeskyní Jezevčí,Adlarova a Křížova.
Setkání těcto dvou skupin by bylo vhodné uskutečnit na odpočívadle u vchodu do Jeskyně Ochozská. Akci ukončíme u pivečka Pod Hádkem. Nevynecháme jeskyně Švédův stůl a Liščí díru.
Autobus do Brna jede kolem 14,00 hod. Na termínu se domluvíme. Podmínkou by mělo být krásné jarní počasí. Spojíme procházku s něčím užitečným. Já tuto debatu otevřu tento pátek kde se sejdeme u příležitosti narozenin Otika. Je na to čas a nechte si to projít hlavou.

S pozdravem Honza.

 

8.3.2012.

 

autor: Jan Rusňák