Vycházka 9.4.2011.

Vážení přátelé – kamarádí.

Jak jste byli již dříve informovaní o plánované společné vycházce členů a příznivců a přátel oddílů Jiskra a dříve ještě Spoj se uskuteční v sobotu 9. dubna 2011. Sraz je v Brně na Staré Osadě.
Odjezd autobusu směr Brno – Jedovnice linka 201 je v 8,15 hod. /Další autobus jede až v 9,15 hod./ Vystoupí se na zastávce Ochoz u Brna, Říčky rozcestí. Je to zastávka na znamení. Jízda autobusem trvá 16 minut a autobus jede Kolem Velké Klajdovky. Trasa. Zastávka autobusu -Kaprálův mlýn /cesta s živičným povrchem – cesta klesá 1,5 km./-Výtok Říčky I, Říčky II, tady je odpočívadlo /lesní cesta, po rovině 400 m./ Tady se musíme domluvit a jsou dvě možnosti:
1/ Lesnatou strání asi 100 metrů / lesem bez cestičky/ prohlédnout Jeskyni Kůlnička a Jeskyni Nad Kůlničkou. Zpět stejnou cestou.
2/ Vynechat tuto prohlídku a jít stále údolím kolem Říčky k Jeskyni Pekárna. Při sestupu prohlédnout vchod do blízké Jeskyně Hadí. / Lesní cestou. Cesta z údolí k Jeskyni Pekárna je upravena schody z pražců/.
Od rozcestníku Údolí Říčky k dalšímu odpočívadlu. / Asi 1 km/. Prohlédnout vchod Jeskyně Ochozská, Netopýrka, Málčina a prohlédnout Jeskyni Švédův stůl. Dále pokračovat cestou kolem Hádecké estavely k rybníku Pod Hádkem./Asi 2 km/. Zde je také restaurace – ranč. K zastávce autobusu je to asi 300 metrů. Autobus linky 202 Hostěnice- Brno-Stará Osada jede v 14,54 hod. Další autobus jede v 16,50 hod. Je to nenáročná procházka lesnatou krajinou.
Fotografie a někde i komentář naleznete na www.jeskynar.cz/jiskra-brno / V Google /. Při kliknutí na obrázek se zvětší, ale dole na pravé straně pod obrázkem najdete „Originál" po kliknutí by měl pokrýt celý monitor. Poraďte a napište komu to mám sdělit telefonicky.
S pozdravem.


Jan Rusňák.

 

 

autor: Jan Rusňák