Vernisáž výstavy obrazů a speleofotografií Oty Šimíčka

V sobotu 14. března proběhla v rudickém kulturním domě vernisáž fotografií Oťase Šimíčka. Z akce se stala celkem hezká tradice, na které se sešlo mnoho lidí. Zahájení probíhalo v sále, protože se hosté na zahájení již nevešli klasicky pod schodiště v předsálí. Zahrálo uskupení KNIR, v němž Oťas hraje na banjo a pak proběhlo otevření výstavy.

Výstavu zahájili úvodním slovem předseda Rudice Roman Šebela a fotograf Marek Audy. Bratři Večerkové servírovali pálenku a veltlínské a všichni se dívali, jak že se to Oťas popasoval s tou digitální technikou.

Výstavka sestávala z maleb, klasických fotografických "evergreenů", ale i z nových digitálních fotek. Když se člověk účastní této výstavy poněkolikáté, dojde mu její skutečný význam. Nejde vůbec o to, zda jsou všechny fotky super a nejlepší. Kouzelné je, že Oťas dokáže opakovaně sezvat dohromady lidi z celého krasu k společnému posezení s hudbou a fotkami. Konec konců o fotografování a jeskyňařině se vedly debaty celý večer i v restauraci u Valášků, kam se návštěvníci vernisáže o sedmé hodině večerní přesunuli. Jedl guláš, pilo se pivo při muzice KNIRu a v příjemné atmosféře se potkali lidé, kteří se znají jen z víkendového krasového shonu s blátem na tváři.

Výstava je nadále otevřena až do 12. dubna.

autor: Redakce