Tisovec: objevný úspěch v okolí Hlbokého jarku (5.–9.5.2017)

V květnu vyrážíme směr Muráňská planina do našeho milovaného Tisovce. I když tentokrát nebylo úplně jednoduché dát dohromady aspoň jedno auto a chvíli hrozilo dokonce zrušení expedice, povedlo se nakonec poskládat akceschopný tým. V kombinaci s perspektivními lokalitami nakonec celý výjezd dopadl úspěšně – v oblasti Hlbokého jarku je po Moravské jaskyni a Revúckej sondě další nová jeskyně! A to jsme stále teprve na začátku.

Momentálně máme v okolí Tisovce rozpracovanou oblast Hlbokého jarku. Prvním úspěchem byl v roce 2015 objev Moravské jaskyne, následně v roce 2016 objevení jejího pokračování a také objev v Revúckej sondě. Při poslední akci v listopadu loňského roku nám Dušan ukázal další perspektivní pracoviště v okolí, kde by bylo vhodné zabádat v rámci utvoření komplexní představy o celé této oblasti. A právě do dvou těchto míst jsme se začátkem května pustili a brzy dosáhli až nečekaného úspěchu.

Není potřeba se rozepisovat a tvořit další článek, celou akci výborně sepsal Luboš na webu Myotisu, pokračujte tedy ve čtení tam. Dočtete se o bádání v jaskyni Prekvapenie a o otevírce jezevčí nory v sousedním závrtu, která vyústila v objev nové jeskyně. Nejlepší na tom všem je, že je to teprve začátek a už příští výprava do Tisovce může přinést další významné postupy. Navíc ani Moravská j. ještě neřekla poslední slovo… Při příštím výjezdu do Tisovce se máme na co těšit 😉

Na rajčeti najdete Lubošovy fotky, Franciho fotky a také Česnekovy fotky.

autor: admin1