PRO NOVÉ ČLENY

ZDRAVÍM VŠECHNY, KDO SE DOSTALI AŽ SEM,


Co mám tedy na srdci:

Jako samouk jsem se pustil do tvorby těchto stránek a narazil jsem na různá úskalí. Snad největšími problémy byla orientace se v prostředí stránek a editoru, o koncepci stránek ani nemluvě.

Možná i proto nenabízím automaticky, byť jen editaci, každému novému členovi skupiny. Podívejte se na hierarchii rolí v podpoře stránek:
www.jeskynar.cz/podpora/clanek/prival-zmen-a-novinek, ať víte do čeho jdete. Rovněž doporučuji nejdříve důkladně prolistovat stránky Babické skupiny:
www.jeskynar.cz/babicka-skupina
– tak nějak by to mohlo vypadat.

Přepisování starých stránek do nové podoby se mi příliš nedaří. Stránky jako VILÉMOVICKO bych nejraději viděl jako podstránku SPELEOMUZEA. Rovněž zatím nepřepsaná historie patří tamtéž. HISTORIE by se měla jmenovat stránka s historií skupiny. Naopak SPELEOMUZEUM si představuji na hlavní stránce jen s obrázkem, třeba dolního můstku, otvírací dobou a způsobem provozu. Dále pak možná dvě větve: v první stručný obrázkový přehled, který do muzea naláká. V druhé to co v muzeu není, včetně "nečitelných" přiložených souborů charakteru "nepřehledný text na 24 stránek". To co tam je teď patří vesměs do podstránky "JINÍ O NÁS". Takže znovu jsem narazil na slovo KONCEPCE.

O barvách jsem již psal dříve. Týden jsem je ladil a díval se na různé monitory. Vycházel jsem z loga a z charakteru domovských stránek (servisní a diskuzní stránky jsou například v zářivých tónech) Byla to opravdu dřina: kdo chce kritizovat barvy, pouští se na tenký led.

Nejdřív je ale potřeba mít náplň pro toto vše. Pro stránky jako jsou třeba LOKALITY nějaké plánky, mimo fotek a trošky toho textíku, kdy se začlo kopat a kolikrát to spadlo.

Zatím jsem jako zdroj nových použil takřka výhradně staré stránky. Přepsat a zařadit článek ze starých stránek znamená jej několikrát přečíst a bezezbytku pochopit.

Shromáždit, zdigitalizovat nebo jenom projít a setřídit takovýto materiál je však práce pro vraha. Tedy pro jednotlivce, který nemá 15 let nic jiného na práci.

Všechno další, co se právě děje, patří do článků umístěných v rubrikách.
Pro čtenáře a nečleny jsou pak komentáře.

Hlavní výhodou těchto stránek by měla být možná spolupráce a spoluautorství všech členů skupiny, kteří mají zájem. Ano ano, další důležité slovo je DOBROVOLNÍK.

Před rokem jsem tak právě věděl, že něco jako html existuje. Začal jsem se učit na stránkách www.jakpsatweb.cz/. A pro ty co si nemyslí že Word je editor ještě maličkost: www.pspad.com/cz/.

autor: Robert