Postup na Řičánkově skále

Vážení přátele jeskyní a různých jiných děr – s příchodem mrazů se naše aktivity opět zaměřily na jedno z našich nejoblíbenějších pracovišť – Řičánkovu skálu. Třeskuté mrazy, neustále ztěžující naše bádání, nám tentokrát prokázaly neocenitelnou službu a oblaka páry stoupající z šachtice nám potvrdila, že naše úsilí bude doufejme odměněno novými objevy.

Práce začaly zhruba před třemi týdny opravou poškozené výželezy. Po opravě utrženého kotvení jsme na pracovišti instalovali naši mobilní trojnožku a jali se rozbíjet zával na dně šachtice. Překvapivě hned po dvou akcích se nám v závalu otevřela okénka naznačující možnosti dalšího postupu. Nejperspektivněji vypadá úzká chodbička směrem na propadaní dvě Hostěnického potoka.

Tento týden bylo rozhodnuto o použití silnějších donucovacích prostředků na uvolnění závalu. Toho se v úterý ujal s nadšením Novajda za podpory Dr. Skály a Kajmana.

Zítra nás čeká těžba a úklid toho, co tam po nich zbylo. Dále budeme muset promyslet stavbu dalšího patra výželezy, neb díra je už cca 3 metry pod posledním patrem. Z toho vyplývá, drazí čtenáři, že pokud se Vám doma, na zahrádce nebo chalupě válejí přebytečné larzeny a chtěli byste naší skupině dát dodatečně dárek k Vánocům, tak vězte, že nic nám nedokáže udělat vetší radost než pár larzenů.

autor: Redakce