Krátký popis akce indoorcamp 2003

Indoor Camp 2003 v Jeskyni pravěkých symbolů – Aktualní informace z campu:


28.12.
– aktuální informace z Indoor campu. Úderná skupina ve složení Richard, Pólo a Zbyňál se po úvodních zádrhelích zanořila do Nové Rasovny (resp. do JPS) 26.12. Následující den je prišel posílit Merkyš se zásobovacím a vedeckým doprovodem Evžena a Franciho. V Indoorcampu panovala pracovní nálada. Pohodlné tábořište je vytvořeno v Dómu bez výzdoby. Naši campaři mají zatím dostatek zásob i elánu. Problém je s vodou, protože v JPS nejsou téměř žádné skapy. V neděli 28.12. vyrazilo další plánované zásobovací družstvo ve složení Termit, Jéňa a Paleček donést zásoby vody a další mapovací pomůcky. Předpokládáme, nebudou-li žádné zádrhely, ukončení Indoorcampu podle plánu 30.12. Richard sice vede řeči o prodloužení podzemního pobytu do Silvestra, nikdo jiný tomu však príliš nevěří. (Evžen Zámek)

29.12. – akce úspěšně pokračuje. Nedělní zásobovací družstvo se úspěšně vrátilo v šest večer. V Indoor Campu je nálada velmi dobrá. Hlavní náplní práce je nyní mapování objevených prostor. Podle výsledků bádání se zdá, že budeme muset přehodnotit náhled na tuto část krasu – takto velkou ponorovou jeskyni, která souvisí s Lipoveckým žlebem, pravděpodobně vytvořil větší tok než je Lipovecký potok. Dnešní zasobovací družstvo Fido, Pasťa a Dedek je od poledne v jeskyni. Předpokládané ukončení Campu je zítra, tj. 30.12. dopoledne.

30.12. ukončení Indoor Campu. Podle informací včerejšího zásobovacího družstva, dnes naši stateční campaři – objevitelé ukončí během dopoledne pobyt v Jeskyni pravěkých symbolů a vyrazí směrem k povrchu. O náročnosti cesty do JPS světčí, že včerejší zásobovači strávili v jeskyni sedm hodin. Jeden transportní vak, stejně jako v sobotu, zůstal zanechán v jednom z nejobtížnějších míst na trase, v Čertově skluzu. Cesta je dosti fyzicky náročná a navíc se hned na začátku v tzv. Koleně, jak je vidět i z fotografií, člověk namočí po krk do studené vody. Nyní již lze říci, že akce se vydařila. Hlavním úkolem bylo zmapovat a nafotografovat nově objevenou jeskyni a podle možností vylézt některé komíny a chodby. Hlavní naší motivací je prezentovat tento významný objev tak, aby byl vyhlášen na příštím Speleofóru objevem roku 2003 v České republice. Tak nám prosím držte palce.

autor: Normen