Krátká reportáž ze křtu knihy Brány do ztraceného světa

Křest knihy Brány do ztraceného světaTak jak už jsme zde dříve avizovali, proběhl v pátek 31.10. ve Sloupsko-šošůvských jeskyních křest knížky Marka Audyho – Brány do ztraceného světa. Začátek akce byl naplánován na vražedných 16:00 a tak, i přes snahu urvat se z práce co nejdřív, jsem na místo dorazil asi 15 minut po čtvrté. V tu dobu už v okolí administrativní budovy jeskyní postávaly hloučky diskutujících lidí s čerstvě zakoupenou a většinou i autorem podepsanou knihou, kterou bylo možné se slevou pořídit před a po křtu za 450 Kč. Že nejsem poslední opozdilec se ukázalo hned vzápětí kdy z nablýskaného BMW vystoupil kmotr knihy – venezuelský chargé d’affaires. Křest mohl začít.

Před jeskyněmi

Chvilinku poté se pořádný zástup lidí začal přesouvat ke vstupu do Sloupsko-šošůvských jeskyní kde se měl v Eliščině síni křest odehrát. Po hudebním úvodu následovaly krátké proslovy zástupců vydavatele Nakladatelství JOTA, na které navázali autor knihy Marek Audy a, poněkud minulými dobami zavánějícím proslovem, venezuelský chargé d’affaires. Buď jak buď přítomnost zástupce venezuelského lidu určitě dodala celé akci na prestižnosti. Vlastní křest byl specifický v tom, že se nekřtilo šampusem ale pískem přivezeným speciálně pro tyto účely z předchozí výpravy na stolovky. Ale i na tu skleničku přišlo…

Eliščina síň
Křest knihy Brány do ztraceného světa
Přípitek

Vše bylo uzavřeno opět hudebně a zájemci pak mohli absolvovat prohlídku jeskyní, čehož využila poměrně velká část zúčastněných. Zbytek se pak pomalu vytrousil z jeskyně do tmy. Po ukončení prohlídky sem si konečně i já mohl koupit Markovu knížku a vyškemrat do ní autogram autora. Velká část účastníků pak pokračovala v oslavách v hotelu Broušek.

Na závěr musím říct že jsem sklerotik, který nechal foťák v tom páteční fofru doma. Fotografie zde publikované poskytl Marek Audy. Díky.

Podepisující autor

PS: Knížka je po prvním ohledání opravdu povedená a rozhodně to není jen shluk fotografií "profláknutého" autora. Marek k úžasným fotkám přidává velmi poutavě napsaný příběh, který je navíc srozumitelný i pro jeskyněmi "nepolíbeného" čtenáře. Určitě se zde v blízké době objeví recenze. Koupit si ji můžete u Marka Audyho (Janouškova 4, Černá
Pole, Brno – od 10 do 16 hod.) za 580 Kč.

Spoustu informací o výpravách na "stolovky" najdete také na webu Marka Audyho – audy.speleo.cz/

autor: krtek