Jeskyně Malý hřebenáč

Kopací akce 24.11. se nesla v duchu, jak Radek po hodině kutání nazval "Konečně jsme jeskyňáři a ne horníci."

Před tuhle akcí předcházelo mnoho podobných, kde jsme zahliněnou puklinu zvící 10cm rozšiřovali zejména patronkami na naše objemné/někteří/ tělíčka. Taktéž jsme z vytěžených kamenů jakési vyvřeliny-vápenec,vyzdívali vstupní šachtu, by se nám nesesouvala hlína do vnitra.

Konečně tedy se nám puklina, sice vyhliněná, otevřela do šířky 60cm a délky k metru, takže jsme z ní během soboty vytěžili společně s blízkými kameny  ke stovce kyblíků. Před vlastní těžbou jsme do podzemní šachtice nainstalovali vrátek vz. Tartaros a s údivem motali jak diví, že to jde tak lehce a proč už jsme ho tam nedali dřív. Díky Franci, že jsi to dal na své stránky! Po třech hodinách kutání musel Radek (ač nerad) odejít a tak jsme pokračovali ve zdění vstupní šachty. Postavilo se dobře přes půl metru, příště již zadeklujeme, aby nám dovnitř nevlezla zima tak jak vloni a mohli s vervou pokračovat v kutání. Snad se nejedná jen o nějakou kapsu a díra nás bude pouštět víc a víc.

Účastníci "Šušu karnevalu": Honza, Radek, Ivča a já

KLF/krasová legenda Fero/ tentokrát chyběl, neb mu dojeli old kamarádi z ostravska a ku..a nějaké jeskyně mu můžou…šak víte co!

Foťák zůstal na základně, takže fotky budou příště!

 

autor: admin1