Jarní South punk (16.–18.3.2018)

Po delší době jsem zase zavítal do jižní části krasu na základnu SHKB. Páteční večer byl dosti komorní, neboť krom mě zde byli už jen Zuzu, Zuzanáč a Kačka s Najdou. No aspoň se člověk trochu vyspal. Sobotní ráno přitvrdilo. Teplota spadla hluboko pod bod mrazu, a aby toho nebylo málo, přidal se i ostrý a tím pádem velmi svěží vítr. Zatím co ostatní jeli kopat na Zub, já jsem jel ještě vyzvednout Kučáka do Brna, což byla vcelku zábavná groteska v tradičním stylu. Cestou jsme naložili ještě Pyromana a po poledni dorazili k díře. Tady krom původních účastníků přibyl ještě Čenda z Býčiny.

Převlékání za převládajících klimatických podmínek bylo téměř dílem okamžiku a hurá do tepla díry. Cestou dolů jsem se nějak nemohl zorientovat, do jaké díry to vlastně lezu a nebýt žebříků z Křížovek, tak bych tu nepoznával vůbec nic. Inu za poslední půlrok co jsem zde nebyl, se tu udělal zase Hoodně velký kus práce. Čelba za Dómkem nohsledů taky spíš evokovala naši Jedelskou ventarolu než Zub. Po zorientování, na kterém místě vlastně jsem už to všechno do sebe hezky zapadlo. Náplní práce dnes bylo odstraňování spadaného sedimentu a kamenů vysypaných z nyní již průlezného komínu. Práce šla pěkně od ruky a lóden bylo nepočítaně, až hlasu shůry oznámily konec akce. Na povrch přibyli navíc ještě Pavel a Béďa. Po tradičním smažáku pod Hádkem se většina přesunula na základnu Speleohistoriků. Zde se večer každý dle své chuti napil, hodil do pohody či optimalizoval a bujará zábava přesně v duchu divokého jižanského punku pokračovala až do pozdních hodin nočních.

Nedělní ráno se každý pobalil a vyrazil dál svou cestou, nechávajíce za sebou nejen jižanskou boudu, ale i víkend, který se pomalu ale jistě stával minulostí.

Zápis také na webu Speleohistoriků.

autor: admin1