Čuňas 2009 : vyhlášení výsledků

S více jak dvoutýdenním spožděním (kvůli speleoforu a výletu do Rumunska) konečně vyhlašujeme výsledek fotografické soutěže Čuňas roku 2009. Sešlo se celkově 13 snímků zachycujících správné podzemní špinavce. Ukázalo se, že fotografovat jde čtenářům Jeskyňáře lépe než hlasovat. O vystavených fotkách se sice povídalo i v krasu, ale hlasů se objevilo pramálo. Z toho důvodu pro nás bylo celkem obtížné vyhodnotit výsledek. Nakonec jsme seřadili snímky podle průměrné vypočtené známky na jeden hlas a seřadili do níže uvedené tabulky. Uvažujeme, že se pokusíme příští ročník Čuňase uskutečnit během Speleofóra. Uvidíme, co na to poví pořádající ZO Tartaros, z jejichž pracovišť se i zde vyskytlo několik snímků.

Dle tabulky zobrazené níže je tedy vítězným autorem fotografie Iwan a  vítězným Čuňasem pro rok 2009 Aladar. Iwan jako autor snímku dostane knihu Antarktida: nebe i peklo od Reinholda Messnera (věnovanou nakladatelstvím Epocha) a Aladar dostane originální triko s netopýrem.

Doufáme, že během letošního roku nashromáždíte mnohem větší množství snímků a za rok z jara je opět zašlete! Všem zúčastněným děkujeme a fotografie ponecháme v albu Čuňas 2009 zařazeném v Magazínu Jeskyňář.

Protože máme vyrobena další trička s motivem Jeskyňáře, můžete pod tímto článkem navrhnout téma pro další, třeba opět fotografickou soutěž.

 

 

 

 

autor: Redakce