Baví mě riskovat život, tvrdí záchranářka a speleoložka

Poměrně vtipný článek vyšel na serveru Idnes.cz s názvem Baví mě riskovat život, tvrdí záchranářka a speleoložka.

Autorka textu Alice Černá cituje speleoložku – držitelku licence speleologického kurzu instruktorů Nelu Benešovou v mnoha zajímavých souvislostech. Přestože jeskyňaří od loňského dubna, "Sama zná několik speleologů, kteří při provozování tohoto, řekněme, adrenalinového sportu, přišli o život." (citace z uvedeného článku).

Článek obsahuje celou řadu dalších nesmyslů a snůšek, jako například "Teplota v jeskyni kolikrát klesá až na nulu a my lezeme v tričkách a v téměř letním oblečení. Jinak bychom se do některých otvorů nevešli" Z takových informací musí náhodný čtenář nabývat dojmu, že speleologové jsou vpodstatě výhradně hazardéři a psychopati.

V jedné Nela dělí o bolestivou zkušenost, kterak "jeden kolega se rozhodl použít v jeskyni nad propastí starší lano. Neudrželo ho, zřítil se kamsi dolů a na vážná zranění zemřel".

Dále asi není třeba rozebírat pravdivost či věrohodnost článku. Dost pravděpodobné je, že citovaná dívka o existenci textu možná ani netuší. Přesto si jej pro pobavení můžete přečíst.

autor: lblazek