Akce Myotisu 19.- 21.11.2010

KELF NAPSAL:
V sobotu se začala vyprazdňovat nafouknutá základna Myotisu ve Vilémovicích.
Na Člupek se vypravilo 8 úderníků, aby pokračovalo ve zdárné práci. Zápis pořídil Čapák: „Makalo  se s takovým vypětím, že jsme zničili i barel. Vytěženo 100 kýblů z pod šachty v celém profilu. Na povrchu proběhla mini-burza s fosiliemi. Haldy krásných zvířátek jsme vytahali. Až na indispozice některých členů (Havel), akce proběhla bez problémů."

aleš čapa janinkaJá bych to s tou indispozicí neviděl tak tragicky. Aleš si prostě vzal k srdci moji radu, že nejlepší vitaminy na nachlazení jsou R.U.M.  ale přesto statečně tahal kýble, jen točení klikou mu činilo potíže.
Druhá parta cca 10 lidí (Nepočítal jsem je. Škoda, že se nenapsali do pracovního deníku)  v čele s Dr. Voštěpem Mírem  vyrazila na dřevo a v zápalu boje málem palivem zavalila chalupu. Spousta práce.
Míra stačil ještě prohrabat vyvážku před Kačou a byl odměněn nálezem fosilních kostí jeskynního medvěda.
Někteří nezmaři v počtu 10 ks navštívili ještě závrt Společňák. Poučen popisem Romca z Rudic ze 14.11.2010 „Z důvodu nepřiměřených profilů i vyšší koncentarce CO2  zcela vylučujeme možnost podívat se do Mrtvého propadání," varuji k opatrnosti. V zápise o akci od Bohouše je pak následující: „V Mrtvém propadání opět CO2 nebylo, asi si to průvodci vymýšlejí, aby tam nemuseli."

V neděli se pod vedením Bohouše vydává 16 lidí do Nového Lopače. Průběh akce je komentován stručně a jasně „Málo vody." Nevím, jestli to nemá být také trochu smutně.
Úderná 3 členná skupina se mezi tím pokouší o nemožné: „Vylez jsem s mocnou podporou
ve Člupku komín před Zmijí. S nabírající výškou se rozšiřuje, ale končí závalem," píše Aleš
Náladu si zřejmě šli napravit ještě do Společňáku. Vzkaz je jednoznačný a ne příliš optimistický „Ve Společňáku je bordel jaxfiňa !"

autor: Robert